PAVEn suosittu juniorijalkapallon harrastetoiminta jatkuu jälleen uudella talvikaudella. Talvikausi käynnistyy torstaina 5.11.2026 ja toimintaa järjestetään tuttuun tapaan torstai-iltaisin kevääseen 2027 saakka.
Junnufutis tarjoaa lapsille ja nuorille mahdollisuuden harrastaa jalkapalloa rennossa ja mukavassa porukassa. Toiminnassa tärkeintä ovat liikunnan ilo, yhdessä tekeminen ja pelaaminen.
Menneen kesän osallistujat ja aiempien kausien harrastajat ovat lämpimästi tervetulleita jatkamaan talvikaudelle. Myös uusia harrastajia mahtuu mukaan!
Ilmoittautuminen talvikaudelle on nyt avoinna. Tarkemmat tiedot ryhmästä, vuoroista ja ilmoittautumisesta löytyvät osoitteesta: paveiisalmi.net/juniorit

Lokakuussa vielä kaksi ylimääräistä vuoroa!
Ennen varsinaisen talvikauden alkua järjestämme vielä kaksi syyskauden vuoroa tiistaina 20.10. ja 27.10.
Näille vuoroille voivat tulla kaikki kesäkaudella mukana olleet sekä talvikauden aloittamisesta kiinnostuneet uudet harrastajat. Uusia osallistujia pyydämme ottamaan yhteyttä ennen vuorolle saapumista. Yhteystiedot löytyvät junioritoiminnan sivulta.
Tervetuloa mukaan PAVEn junnufutikseen – nähdään hallilla!





